Verovatno se nekoliko decenija nije desilo da najbolje, vrlo skupe kozmetičke brendove potisne zdrava konkurencija u koju se žene kunu, a pristupačna je. Toliko pristupačna da jedna hidrantna krema za lice košta kao veća limenka kafe.
Od kad su lansirali prve proizvode – porudžbine su im rasle brže od proizvodnje. Kako im je to uspelo? Kanadski brend DECIEM koji stoji iza The Ordinary kozmetike koristi kvalitetne sastojke, transparentne formule, minimalistički dizajn amabalaže i sve to za malo para. U startu su marketing sveli na direktnu komunikaciju sa kupcima putem društvenih mreža.
The Ordinary je zaista izmenio svet kozmetike jer je pokazao da kvalitet ne mora da košta basnoslovno, a u prilog tome idu svedočenja žena širom sveta koje tvrde da su našle svoj „sveti gral nege“.
Sve njihove formule su bez parabena, sulfata i esecijalnih ulja, utemeljene su u nauci i ne testiraju se na životinjama.
Poznati su po moćnim serumima, za koje je potrebno malo truda da biste utvrdili koji je najbolji baš za vaše lice.
Ne znajući kojim putem hidriranja, zatezanja, neutralisanja fleka od sunca i ostalih čuda na licu da krenem, pomalo zbunjena svim što sam videla na njihovom sajtu, pogledala sam setove i otvorile su se dve opcije – dnevni i takozvani „bez glavobolje“ (The No-Brainer) set. Poručila sam ovaj drugi u kom se nalaze: mala hidrantna krema sa hijaluronskom kiselinom, retinoid 2% emulzija, i takozvani „buffet“ serum.
Krema obezbeđuje nemasnu hidrataciju i koristi se ujutru i uveče nakon seruma.
Retinoid emulzija ima zadatak da smanji znakove starenja bez iritacije, za razliku od retinola. Koristi se posle čišćenja lica, a pre nanošenja kreme. Ja sam je stavljala uveče, pre kreme, ali sam je izbegavala ako bih sutra planirala bilo kakvo sunčanje.
„Buffet“ serum zovu i botoks u flašici. Radi se o formuli bogatoj peptidima koji „napadaju“ sve znakove starenja na licu. Smanjuju pokrete mišića i pojačavaju lučenje elastina i kolagena, a sadrže i probiotike koji pomažu u lečenju akni i rosacee. Njega sam stavljala ujutru na očišćeno lice, isto pre kreme.
Da bih videla ima li sve to efekta, i da li sam bacila 29 evra, koliko košta ceo set, morala sam pre toga da odem na klasičan tretman kod kozmetičarke i očistim lice.
Prve nedelje sam samo primetila da mi je koža dosta mekša, druge nedelje je bila zategnutija, posle prvog meseca korišćenja, mala sunčana fleka na jagodici mi je skoro potpuno posvetlela i nestala, a posle dva meseca pore su mi postale skoro nevidljive, iako su do tada bile dosta raširene.
Tokom ovog perioda nisam primetila iritacije, možda zato što ova kombinacija u setu nije mnogo jaka, ali iskustva pokazuju da pažljivo treba proučiti jačinu i koncentraciju sastojaka u nekim preparatima, posebno s retinolima i kiselinama.
Moj utisak je da je efekat upravo najvidljiviji posle ta prva dva meseca koje sam pomenula, kasnije kao da se koža adaptirala na preparate, pa sam ponovo na licu primećivala mitisere i smanjio se onaj sjaj koji me je inicijalno oduševio.
Kremu sam istrošila relativno brzo i umesto da je ponovo poručim onlajn, našla sam je u Beogradu, veće pakovanje za 800 i nešto dinara. Ona je i dalje pun pogodak, ujutru je stavim i mirna sam do uveče, nemam osećaj zatezanja niti suve kože iako u toku dana ne pijem dovoljno vode.
Trebalo bi mnogo eksperimetisanja i isprobavanja različitih stvari da bi se pogodila formula koja najviše prija, ali u poređenju sa skupom kozmetikom koju sam isprobavala godinama, The Ordinary je u svakom slučaju pobednik.
*
Bonus video:
***
Pratite nas i na društvenim mrežama: