Zaviritie u stan u najtraženijem komšiluku.
I da samo maštate, i da možete sebi da priuštite nov stan u Beogradu – vredi videti kako izgleda unutrašnjost u najskupljoj zgradi u prestonici.
West 65 već neko vreme je najpoželjniji komšiluk u Beogradu, a fotke jednog od stanova u tom bloku pokazuju i zašto je tako.
Stan površine 100 m2, namenjen za život mlade žene sa detetom, nalazi se u stambeno-poslovnom kompleksu West 65 na Novom Beogradu i čista je elegancija. Projektni zadatak podrazumevao je kompletan dizajn enterijera sa izvođenjem radova, u skladu sa zahtevom klijenta za elegantnim, nežnim i klasičnim prostorom sa savremenim detaljima.
Projekat se izdvaja oblikovanjem zidova dnevnog boravka i noćnog hodnika, kao i kombinacijom materijala u vidu mesinga, keramike, medijapana i tekstila na ugradnom nameštaju, pišu na sajtu Super Prostor.
Više detalja o ovoj luksuznoj nekretnini, posebno o oblikovanju zidova gipsanim lajsnama i noćnom hodniku, za Zadovoljna.rs otkriva Kristina Milanović, koja sa suprugom Brankom vodi 1102 Design Space i stoji iza ovog luks enterijera.
Dominantan stil u stanu je art deco, pa je pitanje kako se stapa sa modernim elementima.
„Vezu između art deco-a i savremenih elemenata enterijera smo ostvarili detaljima mesinga na ugradnom nameštaju i rasveti. Težište dizajna dnevnog boravka se baziralo na efektnim lusterima poznatog brenda Terzani, a zatim se isti koncept širio kroz ostatak stana.“
Naša sagovornica priča i šta je bio najveći izazov u uređenju ovog stana.
„Najveći izazov u projektovanju i izvođenju ovakvog enterijera je bilo uskladiti zidne obloge različitih materijala, načina montaže i težine. Veći deo zidnih dekora predstavljaju masivne lajsne izlivene u gipsu. Ostatak obloga u stanu predstavlja kombinaciju zidnih tapeta lepljenih na podlogu od medijapana sa integrisanom rasvetom i ručno rađenim profilima od mesinga. To je kroz izvođenje menjalo pristup projektanata višestruko, od toga kako osmisliti način vezivanja mesing profila, preko plastifikacije istog radi zaštite od atmosferskih i mehaničkih uticaja.“
A kako su oblikovane te gipsane lajsne u dnevnoj sobi?
„Dizajnirane gipsane lajsne su izlivane sa promišljenim šupljinama kako bi bile što laganije s obzirom na dimenzije, a da ne remete kvalitetnu montažu. Isti dizajn je trebalo pretočiti u radionički stolarski crtež i izvesti ga u farbanom medijapanu i sve to uklopiti sa klasičnim izgledom sobnih vrata i širinom pervajza od 15 cm, čija montaža zahteva prostor i besprekornu koordinaciju između majstora i arhitekata.“
Zanimljivo je da je nameštaj u ovom stanu dobrim delom pravljen specijalno po meri.
„Nameštaj ugradnog tipa u ovom stanu je kuhinja sa trpezarijom, TV zid sa komodom, kupatila, kompletna dečja soba, kao i komplet master soba, dakle plakari, zidne obloge, sobna vrata, garderoberi, kupatilske obloge i komode… Za ovaj projekat su gotovo svi komadi ručno pravljeni i po meri, osim trpezarijskih stolica, fotelje u master sobi, noćnih stočića.“
Poseban detalj u svemu je – noćni hodnik. Šta je to zapravo i čemu služi, priča Katarina.
„Želeli smo da dizajnom postignemo povezanost između svih prostorija u stanu, da se jasno sagledava koncept od antrea/ulazne particije do master sobe. Tako smo i došli do akcentovanja hodnika koji povezuje dnevnu i noćnu zonu.“
*
*
*
*
*
*
*
*
*
BONUS VIDEO:
***
Pratite nas i na društvenim mrežama: