
Kako godina odmiče, sve više razmišljamo o letnjem odmoru. Malo drugačije letovanje, a ujedno i zanimljivije, može da bude – porodično kampovanje na moru.
Posebno zanimljiva ponuda porodičnih letnjih kampova je u Hrvatskoj. Sa sajta AdriaCamps.com izdvajamo tri letnja kampa savršena za odmor s decom u ovoj komšijskoj zemlji.

U svim navedenim kampovima pronaći ćete brojne sadržaje i za decu i za odrasle. Takođe, svi imaju lepo uređene plaže s plitkim ulazom u more, uređena šetališta i smeštajne jedinice prilagođene porodicama.
Valamar Camping Lanterna, Poreč
Valamar Camping Lanterna je nesumnjivo jedan od najpopularnijih porodičnih kampova u Hrvatskoj. Maskota kampa je račić Maro, koji je pripremio razne sadržaje za decu svih uzrasta. U Lanterni vas očekuje vodeni park sa desetak bazena i adrenalinskim toboganima, zona s igralištem, sportski i gejming turniri, večernje animacije za tinejdžere, porodično selo…
U prelepom prirodnom okruženju poluostrva Lanterna raspoređene su različite zone koje izgledaju kao više kampova u jednom, pa daju istovremeno osećaj sigurnosti i udobnosti. Izdvojen od glavnog gradskog puta i smešten odmah uz more, ovaj kamp je idealno mesto za porodični odmor.
Valamar Camping Lanterna se nalazi na dugoj obali sa raznim plažama – popločena, stenovita, šljunkovita, travnata i peščana – a iznad svake se vijori plava zastava, priznanje za čisto more i obalu. Na pojedinim plažama postoje ulazi u more koji su prilagođeni osobama s invaliditetom.
Kako bi i vaši kućni ljubimci uživali u morskim radostima, u ovom kampu za njih je obezbeđena posebna zona na plaži.
Kad su smeštajne parcele u pitanju, recimo, sedam dana krajem juna za porodicu s dvoje dece cena bi bila od oko 400 evra, pa naviše.
A ako biste da uzmete mobilne kućice koje su tamo na raspolaganju, cena bi bila oko 1.000 evra.
U ponudi su različiti tipovi parcela uz obalu mora ili u hladovini mediteranskog parka. Sve parcele imaju električni priključak, dok pojedine imaju priključak na vodu i odvod. Posebna ponuda su parcele smeštene odmah uz more. Moderno uređeni sanitarni čvorovi opremljeni su prostorom za presvlačenje beba, mašinom za pranje i sušenje veša.
Kamp Straško, ostrvo Pag
Za idealan spoj odmora i zabave tu je kamp Straško.
Ako ste odabrali ovaj kamp za odmor, a još se niste odlučili za termin, preporuka je avgust jer tad kamp slavi rođendan i po pravilu to je prava fešta. Osim toga, u kampu vas očekuje i sportska animacija na igralištima, mini disko i bioskop na otvorenom, svakodnevne animacije u sezoni, dečja igrališta uz samu plažu, vatromet.
Otvorena prema pučini, šljunkovita plaža kampa Straško jedna je od atraktivnijih na ostrvu Pag i ima plavu zastavicu.
Ovaj kamp je idealan za porodice s malom decom jer ima puno hladovine na plaži. Animacije se održavaju na plaži, što je odlično za roditelje koji mogu da se kupaju i da prate decu dok se zabavljaju.
Cena parcele za sedam dana tokom leta je od 300 evra, pa naviše.
Zahvaljujući položaju kampa, većina parcela je smeštena uz obalu mora. Sve imaju priključak za struju, vodu i odvode, kao i SAT TV.
Uređene u mediteranskom stilu, sanitarije su raspoređene po celom kampu – u blizini svih parcela, kao i neparcelisanih kamp mesta.
Dečje sanitarije, prostor za presvlačenje beba, privatna kupatila, mašine za pranje i sušenje veša takođe su na raspolaganju.
A ako biste da svoj odmor provedete u jedinstvenom zalivu ostrva Paga, ali nemate sopstveni šator, prikolicu ili kamper, možete da uzmete mobilne kućice u ovom kampu.
Recimo, jedna kućica kojoj je kapacitet šest osoba za sedam dana košta od 1.100 evra.
Kamp Polari, Rovinj
Kamp Polari, koji od 2024. godine nosi titulu najboljeg kampa za decu, dočekaće vas brojnim sadržajima za zabavu cele porodice, a tu je i porodično selo s bazenom. U kampu ćete moći da se zabavite i uz igrališta na raznim lokacijama unutar kampa, plutajući vodeni park, najam pedalina, kajaka, SUP daske…
Na dužini od dva kilometra proteže se kombinacija stenovite plaže, plaže s kamenčićima ili kamenim pločama, pa birajte. Plaže imaju spust u more i prilagođene su deci i kućnim ljubimcima. Nedaleko od plaže osveženje možete pronaći i u bazenima sa slatkom vodom.
Cena parcela za sedam dana u ovom kampu je od 400 evra, pa naviše.
Parcele su uz samu obalu mora ili pak u senci borova i tako su opremljene da garantuju savršenu udobnost tokom kampovanja. Sanitarije su raspoređene duž celog kampa i u neposrednoj blizini parcela. Uz dečje sanitarije i prostor za presvlačenje beba, pronaći ćete i prostor s mašinama za veš, prostor za pražnjenje hemijskih toaleta i tuševe za svoje ljubimce.
Osim ovog kutka na zelenoj površini, možete da unajmite i prostrane i potpuno opremljene mobilne kućice. Cena za sedam dana u sezoni je od 1,400 evra, pa naviše.
***
Pratite nas i na društvenim mrežama: